Historia pewnej zazdrości

Okładka książki Historia pewnej zazdrości Danka Braun
Okładka książki Historia pewnej zazdrości
Danka Braun Wydawnictwo: Prozami Cykl: Saga: Miłość, namiętność, pożądanie (tom 5) literatura piękna
Saga: Miłość, namiętność, pożądanie (tom 5)
Historia pewnej zazdrości
Prozami
2017-05-23
2017-05-23

U Danki wszyscy bohaterowie są piękni, wytworni, mają arystokratyczne rysy i powalają swoją urodą na kolana. Aż dziw, że na ulicach tylu zwykłych ludzi, hehe. W tej części bajki autorka skupia się na wnukach oraz Izie, która przeżywa swoją pierwszą miłość i swoje pierwsze narzeczeństwo. Robert Orłowski jak zwykle wciska się na pierwszy plan. Danka ujmuje mnie tym, że jej bohaterowie ubierają się W różne stroje, a nie – jak to jest u większości autorów i tłumaczy – ubierają stroje. Ewa Abart niestety nie zna akcentu proparoksytonicznego. 😊

BARDZO WARTO przeczytać całą sagę. To kolejna książka, którą o mały włos bym przegapiła, bo odrzuca mnie od takich kiczowatych tandetnych okładek sugerujących tanią treść. Na całe szczęście dałam szansę pierwszemu tomowi i wciągnęło mnie całkowicie. W swojej kategorii, czyli obyczaj/romans, te powieści zdecydowanie zajmują pozycję na topie. Nie przegapcie też kilku innych książek tej samej autorki, które nazwałabym spin-offami - nie są częściami sagi właściwej, ale występują w nich bohaterowie znani z sagi.

14/52

14/52

Moja przygoda z rodziną Orłowskich właśnie dobiegła końca. Przez wszystkie części mamy do czynienia z bogactwem, koneksjami, zazdrością, zdradami, zaborczością i nadmiernym wtrącaniem się w nie swoje sprawy. Co więcej, zawsze inaczej podchodziłam do głównej postaci, czyli pana doktora Roberta Orłowskiego. Nie jest to postać krystaliczna, jednak bardzo dbająca o swoją rodzinę. Niestety, tym razem pan neurochirurg przesadził. Wydawało mu się, że skoro jest bogaty, to może rządzić życiem swojej córki Izy. Dziewczyna jest bardzo odważna, dlatego potrafi się sprzeciwić i sama zdecydować, z kim chce dzielić życie. Jak ten wątek wygląda w szczegółach, warto samemu się tego dowiedzieć.
W tomie tym zdarzy się cud- wnuk Roberta obudzi się z ponad rocznej śpiączki. Eryk, bo tak ma na imię wnuczek, pokaże wszystkim rogi... A dlaczego? Wykorzysta sytuację rodziców (Krzysztof, syn Roberta i jego żona Agnieszka rozwiodą się) i będzie manipulował niemal każdym członkiem rodziny. Niestety, dziecko nie zapała uczuciem do swojego brata przyrodniego, Kamila. Z poprzednich tomów wynika, że stara miłość nie rdzewieje, dlatego Krzysztof wróci do swojej największej miłości, Wiki. Jak to jednak jest, gdy największa miłość Krzysztofa musi non sto widzieć się z jego eksżoną? Dwie rywalki i dzieci- to nie jest dobre połączenie. Czy Eryk przestanie być dzieckiem rozpuszczonym, a może siedzieć w nim będzie wyłącznie diabeł wcielony? Do jakich czynów posunie się Eryk, by uratować swoją rodzinę? Przeczytajcie, bo warto:)
Nie chcę zdradzać wszystkiego, ale ostatnia część jest naprawdę bardzo ciekawa, jak zresztą wszystkie poprzednie. Zwykle nie interesują mnie książki przypominające fabułę "Mody na sukces", ale tym razem było inaczej. Nawet trochę mi szkoda, że historia rodziny Orłowskich jest już za mną, no ale przecież nikt nie napisze stu albo i więcej tomów:)

Polecam całą serie 🤗🤗👍

Polecam całą serie 🤗🤗👍

Oceniam całą serię o rodzinie Orlowskich. Wciąga jak telenowela. Pierwszy raz mi się zdarzyło przeczytać wszystkie części danej serii jedna po drugiej. Fenomenem dla mnie jest to że z jednej strony są to trochę odrealnione historie, wszyscy są piękni, przystojni i bogaci, a z drugiej strony to co przeżywają jest takie prawdziwe.
Robert - takiego skurczybyka chyba nie było w żadnej książce, wnerwiał mnie niesamowicie. Natomiast myślę, że na swój sposób jednak kocha Renatę. A jeśli chodzi o Renatę, ja bym chyba nie dała rady przebaczyć tyle rzeczy, ale podobala mi się bardzo w 4 części, w końcu udało jej się postawić. Bardzo udana saga rodzinna. Mam nadzieję że to jednak nie koniec. Polecam wszystkie 5 części.

Robert - takiego skurczybyka chyba nie było...

Podsumowując cała saga bardzo dobra, pełna emocji , czytałam jednym tchem ciekawa kolejnych perypetii rodziny Orłowskich. Polecam

"HISTORIA PEWNEJ ZAZDROŚCI" - piąty tom o rodzinie Orłowskich, w którym - jak w poprzednich - aż kipi od emocji, ciągle dzieje się coś nowego. Powieści Danki Braun są lekko napisane, świetnie się je czyta, choć realia tam przedstawione najczęściej daleko odbiegają od polskiej rzeczywistości. Polecam całość.

Tak, tak zdecydowanie tak. Ta część wzbudziła we mnie dużo emocji. Miałam ochotę potrząsnąć Robertem, a małemu Erykowi wręcz wybić z głowy jego zachowanie. Ale to dobrze bo jeżeli książka wzbudza emocje to dobrze o niej świadczy. Nie nudziłam się ani przez chwilę, chciałam czytać dalej i dalej. Podobała mi się historia rodziny Orłowskich, historia czasem mało realna,a czasem taka zwykła.
Polecam cały cykl.

Najlepsza część cyklu.